(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hanway scramble 125 (Nr 4922382)

Hanway scramble 125

Marka i model:

Hannah scramble 125

Waga w kg (łączna):

120.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 467.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 27 sie 2019 do 29 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Vera

Od 13 wrz 2019 do 14 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.