Hanway Scrambler 125 (Nr 7954371)

Hanway Scrambler 125
Waga
Sztuk
Hanway Scrambler 125
Długość
205 cm
112 kg
1
Łączna waga:
112 kg
Dystans
3745 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Vila Real

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Jämtland, Gmina Östersund

Od 1 paź 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.