(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-03 03:40

Harley-Davidson

(Nr 1825428)
Harley-Davidson

Marka i model:

Harley-Davidson

Waga w kg:

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 5181.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Oviedo, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tbilisi, Gruzja

Termin elastyczny