(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-03 20:34

Harley Davidson

(Nr 1826068)
Harley Davidson

Marka i model:

V-rod

Waga w kg:

320.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1631.00 km

Informacje dodatkowe:

Zlecenie obejmuje także załadunek, rozładunek i pełne zabezpieczenie w trakcie transportu

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

19 cze 2017

Adres i termin dostawy

Sofia, Bułgaria

2 lip 2017