(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley-Davidson (Nr 4804088)

Marka i model:

Harley-Davidson Pro-Street

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3892.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Kassel

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.