Harley-Davidson (Nr 5265278)

Harley-Davidson

Marka i model:

Harley-Davidson XL1200 Sportster

Waga w kg (łączna):

255

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1319.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

Od 31 lip 2020 do 8 sie 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Kampania, Villa Literno

17 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.