Harley Davidson (Nr 5506580)

Marka i model:

Harley Davidson

Waga w kg (łączna):

270

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 825.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 7 maj 2020 do 8 maj 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Tulon

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.