Harley Davidson (Nr 5634923)

Harley Davidson

Marka i model:

Harley Davidson Street Glide FLHX

Waga w kg (łączna):

571

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 916.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Schönefeld

5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Karyntia, Treffen

8 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.