(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

harley davidson (Nr 5890514)

harley davidson

Marka i model:

Harley Davidson Breakout

Waga w kg (łączna):

325

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2295.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

23 lip 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Bracknell Forest, Binfield

29 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.