(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

harley davidson (Nr 5909490)

harley davidson

Marka i model:

harley davison soft tail/ fatboy

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 4280.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Southampton, Southampton

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Limassol

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.