Harley davidson (Nr 5935765)

Harley davidson

Marka i model:

Road king

Waga w kg (łączna):

340

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1944.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Brema

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 24 paź 2020 do 26 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.