(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson (Nr 6069552)

Marka i model:

HD Sportster 72 XL1200V

Waga w kg (łączna):

253

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Japonia, Kanagawa-Ken, Yokohama-Shi

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Neuenstadt Am Kocher

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.