(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Harley Davidson (Nr 6446167)

Marka i model:

Road King 1600

Waga w kg (łączna):

370

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 349.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.