Harley Davidson CVO Electra Glide (Nr 5857025)

Harley Davidson CVO Electra Glide

Marka i model:

Harley Davvidson

Waga w kg (łączna):

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1510.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Karyntia, Klagenfurt Am Wörthersee

Od 10 sie 2020 do 12 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

31 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.