Harley Davidson Dyna (Nr 5979284)

Marka i model:

HD Dyna Street Bob

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 29 cze 2020 do 6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Kuba, Camagüey, Camagüey

Od 13 lip 2020 do 19 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.