Harley Davidson Electra (Nr 5200466)

Harley Davidson Electra

Marka i model:

Harley Davidson Electra

Waga w kg (łączna):

400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1237.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Parma

2 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.