Harley-Davidson Fat Bob 114 (Nr 6724107)

Harley-Davidson Fat Bob 114
Waga Sztuk:
Harley-Davidson Fat Bob 114
Długość
234 cm
296 kg
1
Łączna waga: 296 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 2 lis 2020 do 15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Michoacán, Lázaro Cárdenas

Od 1 gru 2020 do 22 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.