(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson Fat Bob 2019 (Nr 5209250)

Harley Davidson Fat Bob 2019

Marka i model:

Harley Davidson Fat Bob

Waga w kg (łączna):

390

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1502.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Aargau, Magden

10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Calpe

20 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.