(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-27 18:39

Harley Davidson Fat boy

(Nr 2326488)

Marka i model:

Harley Davidson Fat boy

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Duisburg, 47051, Niemcy

Od 29 sty 2018 do 30 sty 2018

Adres i termin dostawy

Zagrzeb, Chorwacja

Termin elastyczny