Harley-Davidson Fat Boy 114 (Nr 6520418)

Harley-Davidson Fat Boy 114
Waga Sztuk:
Harley-Davidson Fat Boy 114
Długość
234 cm
296 kg
1
Łączna waga: 296 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

Od 3 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.