Harley-Davidson Fat Boy 114 (Nr 7138314)

Waga
Sztuk
Harley-Davidson Fat Boy 114
Długość
234 cm
296 kg
1
Łączna waga:
296 kg
Dystans
2946 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Ege Bölgesi, Dalaman

Od 1 paź 2021 do 8 paź 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Wald

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.