Harley-Davidson Fat Boy 114 (Nr 8004822)

Harley-Davidson Fat Boy 114
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Fat Boy 114
Długość
234 cm
296 kg
1
Łączna waga:
296 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Wisconsin, Milwaukee

Od 4 wrz 2021 do 4 lut 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.