(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 09:50

Harley Davidson flhx dwie sztuki (Nr 2748680)

Harley Davidson flhx dwie sztuki

Marka i model:

Harley FLHX

Waga w kg (łączna):

370.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1011.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 28 maj 2018 do 1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny