Harley-Davidson FLHX Street Glide (Nr 6549180)

Harley-Davidson FLHX Street Glide
Waga Sztuk:
Harley-Davidson FLHX Street Glide
Długość
243 cm
356 kg
1
Łączna waga: 356 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Oakland

Od 22 paź 2020 do 25 paź 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Durrës, Durrës

Od 14 lis 2020 do 21 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.