Harley-Davidson FXDF Dyna Fat Bob (Nr 8000216)

Harley-Davidson FXDF Dyna Fat Bob
Waga
Sztuk
Harley-Davidson FXDF Dyna Fat Bob
Długość
233 cm
305 kg
1
Łączna waga:
305 kg
Dystans
1895 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Wisbech

Od 10 cze 2022 do 11 cze 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Umbria, Milano

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.