Harley-Davidson Heritage Classic x 1, Kawasaki Ninja 300 x 1, Honda CB650F x 1 (Nr 7572663)

Harley-Davidson Heritage Classic x 1, Kawasaki Ninja 300 x 1, Honda CB650F x 1
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Heritage Classic
Długość
242 cm
316 kg
1
Kawasaki Ninja 300
Długość
201 cm
172 kg
1
Honda CB650F
Długość
211 cm
211 kg
1
Łączna waga:
699 kg
Dystans
2050 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Weilheim An Der Teck

Od 7 cze 2021 do 9 cze 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Ηπείρου - Δυτικής Μακεδονίας, Ηγουμενίτσα

Od 12 cze 2021 do 14 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.