Harley-Davidson Iron 883 (Nr 6832525)

Waga
Sztuk
Harley-Davidson Iron 883
Długość
219 cm
247 kg
1
Łączna waga:
247 kg
Dystans
3617 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 16 kwi 2021 do 25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.