Harley-Davidson Iron 883 (Nr 7983267)

Harley-Davidson Iron 883
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Iron 883
Długość
219 cm
247 kg
1
Łączna waga:
247 kg
Dystans
2535 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Calais

30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

30 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.