(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson iron 883 Sportster (Nr 4732152)

Marka i model:

Harley Davidson iron 883 Sporster

Waga w kg (łączna):

420.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, Oriental, Al Khobar

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Filipiny, Metro Manila, Caloocan

31 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.