(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley davidson, lowrider s (Nr 5683814)

Harley davidson, lowrider s

Marka i model:

Harley davidson

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [zł]:

100000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1692.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 25 lip 2020 do 27 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 25 lip 2020 do 29 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.