Harley Davidson panhead 1962 (Nr 6696441)

Harley Davidson panhead 1962
Waga Sztuk:
Harley Davidson panhead 1962
Długość
235 cm
380 kg
1
Łączna waga: 380 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 30 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Morawsko-Śląski, Ostrawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.