Harley-Davidson Road Glide (Nr 7619220)

Harley-Davidson Road Glide
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Road Glide
Długość
245 cm
372 kg
1
Łączna waga:
372 kg
Dystans
1778 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 10 maj 2021 do 12 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.