Harley-Davidson Road King (Nr 8042699)

Harley-Davidson Road King
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Road King
Długość
246 cm
363 kg
1
Łączna waga:
363 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

Od 14 lut 2022 do 28 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.