(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-27 11:35

Harley-Davidson Softail (Nr 2420440)

Harley-Davidson Softail

Marka i model:

Harley-Davidson Fat Boy 2013

Waga w kg (łączna):

250.00

Dystans: 309.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wieliczka, 26-806, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Radawiec Mały, 21-030, Polska

Termin elastyczny