(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson Softail Classic (Nr 4914334)

Marka i model:

Harley Davidson Softail Classic

Waga w kg (łączna):

330.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4862.00 km

Adres i termin nadania

Malezja, Kuala Lumpur, Sentul

17 gru 2019

Adres i termin dostawy

Indie, Bengal Zachodni, Kolkata

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.