Harley-Davidson Softail Deluxe (Nr 7853001)

Waga
Sztuk
Harley-Davidson Softail Deluxe
Długość
242 cm
320 kg
1
Łączna waga:
320 kg
Dystans
4232 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, La

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jukatan, Mérida

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.