(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Harley-Davidson Softail Heritage Classic (Nr 6587070)

Waga
Sztuk
Harley-Davidson Softail Heritage Classic
Długość
242 cm
316 kg
1
Łączna waga:
316 kg
Dystans
674 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Rathen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trewir

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.