Harley-Davidson Softail Heritage Classic (Nr 7585605)

Waga
Sztuk
Harley-Davidson Softail Heritage Classic
Długość
242 cm
316 kg
1
Łączna waga:
316 kg
Dystans
1909 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Wallis, Siders

Od 5 sty 2022 do 16 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Torrox-Costa

Od 14 mar 2022 do 25 mar 2022


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.