Harley Davidson Softail Heritaje 1345 cm3 (Nr 6068602)

Harley Davidson Softail Heritaje  1345 cm3

Marka i model:

Harley Davidson Softail Heritaje

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1256.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Pontevedra

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

13 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.