Harley-Davidson Softail Low Rider S x 1, Harley-Davidson Road King x 1 (Nr 6889730)

Harley-Davidson Softail Low Rider S x 1, Harley-Davidson Road King x 1
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Softail Low Rider S
Długość
236 cm
294 kg
1
Harley-Davidson Road King
Długość
246 cm
363 kg
1
Łączna waga:
657 kg
Dystans
2204 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Oberhausen-Rheinhausen

Od 28 sie 2021 do 11 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.