Harley davidson sporster (Nr 7513101)

Harley davidson sporster
Waga
Sztuk
Harley davidson sporster
Długość
180 cm
230 kg
1
Łączna waga:
230 kg
Dystans
2175 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Od 4 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 8 sie 2021 do 9 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.