Harley Davidson Sporsters (Nr 6425316)

Harley Davidson Sporsters

Marka i model:

Harley Davidson Sporsters

Waga w kg (łączna):

360

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2797.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Teksas, Austin

Od 3 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Cancún

30 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.