(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Harley Davidson Sportster (Nr 4107138)

Marka i model:

Harley Davidson Sportster

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 525.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 27 mar 2019 do 28 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grudziądz

Od 27 mar 2019 do 29 mar 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.