(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-28 19:58

Harley Davidson Sportster 1200

(Nr 2328968)
Harley Davidson Sportster 1200

Marka i model:

Harley Davidson - Sportster 1200

Waga w kg (łączna):

260.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1312.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, 10431, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mediolan, Włochy

Termin elastyczny