(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson Sportster 883 (Nr 6137109)

Marka i model:

Harley Davidson Sportsters

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Japonia, Prefektura Nagano, Shimosuwa-Machi

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.