harley davidson sportster 883 (Nr 6148600)

harley davidson sportster 883

Marka i model:

harley davidson sportster 883

Waga w kg (łączna):

256

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 621.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

13 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.