(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson Sportster 883 (Nr 6169881)

Marka i model:

Harley Davidson Sportster 883

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3596.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Город, Moskwa

30 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.