(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Harley Davidson Sportster C1200 (Nr 5610791)

Harley Davidson Sportster C1200

Marka i model:

Sportster C1200

Waga w kg (łączna):

245

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1665.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

Od 24 lut 2020 do 28 lut 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Styria, Graz

Od 2 mar 2020 do 5 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.