Harley-Davidson Street 500 (Nr 7287895)

Harley-Davidson Street 500
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street 500
Długość
223 cm
223 kg
1
Łączna waga:
223 kg
Dystans
1392 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Singen

Od 20 sie 2021 do 10 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.