Harley Davidson Street Bob (Nr 5706894)

Harley Davidson Street Bob

Marka i model:

Harley Davidson Street Bob

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1419.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Nicea

18 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.